Prawo Rodzinne

Kancelaria świadczy profesjonalną, kompleksową pomoc w sprawach:

  • o rozwód lub separację oraz wszelkich roszczeń z tym związanych (ustalenie miejsca pobytu dzieci, kontakty z dzieckiem, ograniczenie władzy rodzicielskiej, alimenty)
  • o alimenty – również podwyższenie i obniżenie alimentów
  • o podział majątku wspólnego między małżonkami oraz ustanowienie rozdzielności majątkowej
  • o uregulowanie kontaktów z dzieckiem
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa
  • ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej
  • i wiele innych

Sprawy rodzinne

Wchodząc w związek małżeński, nikt z nas nie planuje rozwodu, walki o opiekę nad dziećmi czy kwoty alimentów. Dla każdego taka sytuacja jest niezwykle trudna, dlatego też w każdym przypadku konieczne jest całkowicie indywidualne rozpatrzenie wszystkich okoliczności danej sprawy. Zapraszamy do kontaktu z kancelarią adwokata Macieja Jachima w Rzeszowie — zapoznamy się ze szczegółami sprawy z zakresu prawa rodzinnego, przeanalizujemy możliwe drogi działania oraz zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

Prawo rodzinne: wsparcie adwokata

Klientom z Rzeszowa oraz okolic oferujemy kompleksową obsługę prawną toczącej się sprawy rodzinnej albo pojedynczą e-poradę — do dyspozycji pozostajemy zarówno w naszej kancelarii adwokackiej, jak i online. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami i będziemy czuwać nad terminami, aby Państwo mogli skupić się na tym, co najważniejsze — na rodzinie. Doskonale rozumiemy, jak stresujące i męczące są postępowania, które niejednokrotnie ciągną się miesiącami czy latami. Zadbamy o to, by mogli Państwo zostawić zmartwienia na sali sądowej albo w naszej kancelarii.

Adwokat specjalizujący się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego

Kodeks rodzinny i opiekuńczy w dużym uproszczeniu reguluje prawa oraz obowiązki wobec osób związanych poprzez małżeństwo albo więzy krwi. Znajdziemy w nim szereg przepisów określających zobowiązania rodziców wobec dzieci, dorosłych dzieci wobec rodziców, współmałżonków wobec siebie nawzajem, ale też możliwe rozwiązania dotyczące przyznania opieki nad dziećmi czy uregulowania kontaktów z nimi. Przed wydziałami rodzinnymi każdego dnia toczą się setki spraw związanych z rozwodem, separacją, podziałem wspólnego majątku, alimentami, ustaleniem ojcostwa czy ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Klientom z Rzeszowa oferujemy pełne zaangażowania wsparcie adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym. Dotrzymamy obowiązujących terminów, zajmiemy się sporządzaniem i składaniem pism, ale też pomożemy Państwu przygotować się do rozprawy oraz zapewnimy reprezentację na sali sądowej i poza nią. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.